• Plastick
 • Kontaktujte nás
  +421 904 888 881
  +421 910 608 889
  Po - Pia: 7:30 - 15:30
 • Môj profil
 • 10 ks
  za 2 029.55 €
-20%

Frekvenčný menič ARCHIMEDE IMMP-BC 1,8W, 1x230V, do 1,8kW s LCD displejom

Frekvenčný menič ARCHIMEDE IMMP-BC 1,8W, 1x230V, do 1,8kW s LCD displejom
 • Frekvenčný menič ARCHIMEDE IMMP-BC 1,8W, 1x230V, do 1,8kW s LCD displejom
 • Frekvenčný menič ARCHIMEDE IMMP-BC 1,8W, 1x230V, do 1,8kW s LCD displejom
 • Frekvenčný menič ARCHIMEDE IMMP-BC 1,8W, 1x230V, do 1,8kW s LCD displejom
 • Frekvenčný menič ARCHIMEDE IMMP-BC 1,8W, 1x230V, do 1,8kW s LCD displejom
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kód produktu
5007
Výrobca
ARCHIMEDE
Záručná doba
2 roky
Hmotnosť
4,00 kg
Bežná cena: 603.72 € s DPH / 1ks, Ušetríte: 120.74 € s DPH / 1ks (20%)
402.48 € bez DPH
482.98 €Cena s DPH / 1 ks
na otázku
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)   

Sortiment meničov Electroil zahŕňa širokú škálu produktov navrhnutých pre spätnoväzobnú reguláciu tlaku odstredivých čerpadiel v systémoch, v ktorých je dôležité udržovať konštantný tlak a zároveň udržať nízke prevádzkové náklady a zaručiť dlhšiu životnosť všetkých mechanických a elektrických komponentov systému. Prevádzka elektrického motora bude optimalizovaná vďaka meniču frekvencie a tlakovému senzoru, reguláciou otáčok proporcionálne k objemu odoberanej vody zo zdroja. Zároveň menič znižuje záberný prúd pri štarte motora. Vďaka regulácii dôjde k zníženiu spotreby elektrického prúdu motora počas ustáleného chodu na otáčkach nižších ako nominálnych a obmedzeniu prudkých vodných rázov po dosiahnutí nastaveného konštantného tlaku. 

Frekvenčné meniče Electroil sú zariadenia s jednoduchým použitím pretože sú vybavené špeciálnym samo-regulačným softvérom, ktorý pomocou tlakového senzora a elektrických veličín motora zmeria a uloží do pamäte parametre, ktoré zodpovedajú každému bodu hydraulickej krivky konkrétneho čerpadla. Vďaka tomuto samo-regulačnému testu (stačí ho spraviť raz pri prvom spustení) sú zaznamenávané elektrické a hydraulické parametre potrebné pre prevádzku čerpadla za všetkých okolností pre zabezpečenie presného zastavenia čerpadla pri nulovom odbere vody pri všetkých tlakoch regulácie až do maximálneho tlaku čerpadla, ktorý sa nastavuje jednoducho pomocou tlačítok + a - aj počas chodu. Týmto je zabezpečená ochrana proti chodu na sucho, prúdová a napäťová ochrana elektrických častí meniča a motora. Inštalácia meniča pre čerpadlá Electroil je veľmi jednoduchá a zaberie iba niekoľko minút a zopár jednoduchých operácií, ktoré je nutné vykonať po zavodnení celého systému:

- pripojte tlakový senzor na potrubie na výtlaku čerpadla

- pripojte kábel z elektrickej siete na vstup meniča

- pripojte kábel z motora na výstup meniča

- stlačte Start

- uzavrite ventil na výtlaku čerpadla a počkajte na dokončenie samo-regulačného testu, ktorý trvá do 2 minút

Na modeloch s LCD obrazovkou je po stlačení Start nutné nastaviť niektoré parametre pred spustením, ako nominálny prúd motora a určenie správneho smeru otáčania, pred tým ako sa samo-regulačný test spustí. Pri prvom spustení nie je nutné nastavovať parametre funkcií, tie je možné meniť následne ak je to potrebné, ich nastavovanie je jednoduché, pretože sú na obrazovke zobrazené plným písaným textom.

Frekvenčný menič ARCHIMEDE IMMP1,8W-BC 1,8kW 1x230V pre čerpadlo

Modely určené pre inštaláciu na stenu sú univerzálnejšie, pretože neobmedzujú užívateľ v rozhodnutí aké čerpadlo použiť a môžu byť používané so strojmi rôznych konštrukcií. Okrem iného sa tieto modely jednoducho montujú už do existujúcich systémov pozostávajúcich z jedného, alebo viacerých čerpadiel. Obvzlášť meniče typu Archimede IMMP (jednofázový vstup a výstup) sú najjednoduchšie a najšikovnejšie frekvenčné meniče dostupné na trhu pre čerpadlá takýchto výkonov. Boli vyvinuté a navrhnuté pre inštaláciu do nových systémov, ale aj na prerobenie existujúcich systémov, výkonov od 0,37kW do 1,1kW, bez nutnosti výmeny čerpadla, iba pomocou výmeny tlakového/prietokového spínača za tlakový senzor. 

HLAVNÉ VÝHODY MENIČA ARCHIMEDE IMMP1.8W-BC s LCD displejom

- regulácia na konštantný tlak v systéme

- LCD displej a český jazyk

- nový precízny samoregulačný test

- kompletná elektrická ochrana čerpadla

- zvyšuje užívateľský komfort

- šetrí energiu

- kompaktný a robustný s vysokým stupňom krytia IP65

- kompletne nakáblované pre pripojenie na sieť a motor s tlakovým senzorom K16 s konektorom M8 (dostupné sú aj predĺženia)

- maximálna jednoduchosť pri inštalácii a prevádzke

VÝHODY TEJTO VERZIE

Tento menič má navyše LCD displej, ktorý vo fulltexte zobrazuje čo sa aktuálne deje. Menič je navyše vybavený aj aktívnymi ventilátormi, ktoré zabezpečujú nižšiu prevádzkovú teplotu a tým pádom vyššiu životnosť. Je možné zvoliť precízny test, pri ktorom treba ventil na výtlaku mierne otvoriť počas samoregulačného testu a tento prietok potom bude vypínací. Vďaka tomuto precíznemu testu je možné nastaviť aj na veľmi malé prietoky tak, aby sa čerpadlo nevypínalo pri malých odberoch vody.

AKO FUNGUJE

Po otvorení kohútiku, alebo spustení závlahy začne klesať tlak v systéme. Riadiaca jednotka frekvenčného meniča prostredníctvom snímača tlaku vyhodnotí situáicu a spustí čerpadlo. Otáčky čerpadla sú regulované tak, aby bol udržovaný konštantný tlak v systéme aj pri meniacom sa odbere.

VEĽMI JEDNODUCHÁ INŠTALÁCIA  A INTUITÍVNE OVLÁDANIE

Pri prvom spustení menič vykoná automatický test parametrov čerpadla (pri ktorom musí byť zavretý ventil na výtlaku) a nastaví tlak regulácie na 3 bary. Prúd meniča aj ochrana proti chodu na sucho je prednastavená. Čerpadlo zastavíme, spustíme, tlak pridáme, uberieme jednoducho a rýchlo, kedykoľvek keď potrebujeme.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 Špecifikácia
Druh položkyFrekvenčný menič
Maximálny výkon čerpadla1.8 kW
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.